| lorena8808 a întrebat:

Hello! As dori sa stiu ce pot face ca sa am internet pe laptop. In casa am deja un PC cu internet de la RDS (printr-un cablu), Ce ar trebui sa sa cumpar ca sa am net si la laptop? Un router wireless? Cum functioneaza astea? Nu prea ma pricep >:"

1 răspuns:
| NumeciudatT a răspuns:

Hey.da iti trebuie un ruter wireles. pentru a avea net in toata casa si sa nu stai cu fire dupa tine etc.e naspa~ ar fi bun un ruter cu mai multe canale. ruteru meu are 6 canale deci pot conecta 6 pc-uri+ wlan.cum functioneaza pai acel cablu pe care il ai in pc se baga in ruter din ruter mai iese un cablu pe care il bagi in pc. iar de pe laptop folosesti wala succes!