| anonim_4396 a întrebat:

Hey.am 17 ani si implinesc 18 in ianuarie anul viitor happy. sunt in italia am terminat clasa a10a dar mi-am propus sa ma intorc in romania si sa ma transfer la un alt liceu in clasa a11a :d. Se poate face acest lucru? sad

4 răspunsuri:
| PinkPanther a răspuns:

Din cate stiu in afara sunt cu materia in urma deci s-ar putea sa te inscrii tot in a 10, dar te sfatuiesc sa termini acolo scoala, e mai simplu

| mnopqr a răspuns:

Salut! Nu stiu sigur daca se poate, dar iti spun o alta situatie asemanatoare cu a ta. Prietenul meu a plecat in Italia impreuna cu mama sa. Acolo a continuat scoala(adica clasa a VII-a). Cand s-a intors in Romania, el terminase deja clasa a VII-a(in Italia). S-a inscris la scoala in Romania si ca sa dovedeasca ca e apt pentru clasa a VIII-a a dat niste teste pe care nu le-a trecut si a fost nevoit sa repete din nou clasa a VII-a(in Romania). Nu ce sa zic despre cazul tau, dar cred ca este asemanator: trebuie sa dai niste teste la diferite materii ca sa dovedesti ca ai facut acolo ce se cere aici. Numai bine!

| Skyring a răspuns:

Se poate, exact asa a facut si o prietena de-a mea. exact acelasi lucru, s-a transferat la stiinte sociale. faza e ca poate la unele profile vei avea de dat diferenta desi nu se stie, poate te descurci si fara big grin. nu ti-as recomanda sa revii in Romania pentru ca e aiurea. multa bafta big grin

| bossuu31 a răspuns:

Da nu este nici o problema doar ca trebuie sa iti faci mutarea