| Pisoi_9588 a întrebat:

HeyhappyAm si eu o problema.Am un stik de 8 GB si vreau sa pun pe el un film de 4, 42 GB. Problema e ca de cate ori incerc sa-l pun imi apare "The disk in the destination drive is full.Insert a new disk to continue"Daca pun alt film tot de 4, ...la fel. Daca pun unu' mai mic sau mai mare de 4,... mergestraight face. Nu mai inteleg nimic.Are idee careva de ce nu merge?(P. S. stik-ul e gol)

6 răspunsuri:
| ionut1980 a răspuns:

Incearca sa-l formatezi din Windows sa suporte fisiere NTFS. Urmeaza pasii astia http://www.ntfs.com/quest22.htm

| LucianGabriel a răspuns:

Uite aici un tutorial video http://www.videotutorial.ro/? p=472

| SteauaNordului a răspuns:

Esti sigura ca stickul e gol?
eu sugerez formatarea stickului de nenumaraate ori, stergerea fisierelor ascunse si poate verifici din nou dimensiunea filmului.
Daca nu merge sa-l tragi cu totul, atunci baga-l pe bucatele: folder cu folder. Trebuie sa mearga

| Necunoscutu_9289 a răspuns:

Dai Start -> Control Panel -> Folder Options, apasa pe View si sub Hidden files and Folders bifeaza Show hidden files and folders si salveaza. Acum te poti uita daca nu cumva sunt fisiere pe stick de care tu nu stiai. app ar putea fi si din cauza spatiului redus in partitii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E gol?!
ak e nou il poti duce la magazin inapoi daca e vechi du'l la cineva care pricepe cu calculatoare

| Loser8299 a răspuns:

Trebe sa il formatezi in format NTSC. Celalalt format(nu mai stiu cum se numea) nu lasa fisiere mai mari de 4Gb. Daca nu te descurci du-l la magazinu de unde l-ai cumparat, zici ce problema are si o sa ti-l faca acolo.(apropo...cum merge mai mare de 4GB daca ai zis ca daca pui un film de 4, 42 nu merge... 4, 42 e mai mare decat 4)