| teodora_3281 a întrebat:

Hey! o intrebare adresata bucurestenilor! vreau sa ajung in Piata Domenii. Pe google nu am reusit sa gasesc decat ca e pe langa Victoriei. Stie cineva sa ma indrume de la metrou Victoriei ce tramvai/troleibuz iau pana la Piata Domenii? dau fundita! pls help

Răspuns Câştigător
| Mariusssss a răspuns:

Piata Domenii este in apropiere de 1 mai. Pe google iti arata piata victoriei pentru ce de acolo faci dreapta la a treia iesire din intersectie si mergi numai inainte. Cel mai bine faci asa. Iei metroul pana la statia 1 mai. Cobori, iar la iesire in fucntie de iesirea ce o nimeresti intrebi. Buna ziua ce sa iau si eu pana la unu mai. Mergi o statie sau doua inapoi. Asta e cea mai simpla cale... exista mi se pare de la universitate ceva direct sau de pe stefan cel mare dar daca nu cunosti orasul cel mai bine iei metroul pana la unu mai si de acolo orice autobuz, tramvai, troleu dopua statii inapoi sau trei...anunta ala sau scrie sus Piata Domenii. Nu ai cum sa te incurci.

4 răspunsuri:
| cosmin21 a răspuns:

Du-te la statia de metro 1mai si de acolo intreba persoanele de pe strada sa iti arate unde e.

| CRlSTIAN a răspuns:

De la Piata Victoriei pe Bd. Ion Mihalache, fostul 1mai, dupa ce treci de sina tramvaiului 41 prima statie e Piata Domenii, sper sa te ajute.

| teodora_3281 explică:

Multumesc mult tuturor!

| marya19 a răspuns:

Iei tranvaiu din fata la spitalu grigore alexandrescu vreo 2 statii. ajungi la perla.de acolo iei masina 1-2 statiiwinking