| xBlueAngel a întrebat:

Am o problema cu imprimanta. Vreau sa scanez niste foi si sa le bag in calculator dar cand dau sa scaneze, imprimanta nu vrea sa se conecteze la calculator. Ce as putea face?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poate fi imprimanta defecta, poate fi cablul sau Windowsul. Numai cineva care vede te poate ajuta.

| AndreiGod101 a răspuns:

Buna eu sunt Leo si iti spun cativa pasi :
1. Verifica daca ai Tuş
2. Verifica Cablul de la imprimanta sau de la Calculator
3. Poate este o problema prin (Chestia prin care trebuie sa bagi cablul)
4. Ai grija sa nu fie ceva indoit in Cablul acela (Adica mai exact sa nu aiba chestia care o bagi in gaura chestile de acolo sa nu fie indoite)
5. Vezi daca ai pus bine foile(colile)
6. Ai grija sa ai program in calculator
Ei cam asta a fost. Eu am fost Leo si sper ca te-am ajutat happy