| LifeLife a întrebat:

Am un catelus este pechinez imperial si nu prea mai mananca bobite este ink mic are 7 luni si nu stiu cu c sa ii amestec boitele ca sa le manance imi puteti da niste idei va rog! funda!

Răspuns Câştigător
| Dreamer a răspuns:

Scoate-l afara, incearca sa-l alergi putin, joaca-te cu el, oboseste-l...cand urci sus nu-i da nimic altceva decat boabe, lasa-i castronul jos acolo chiar daca nu mananca imediat, nu te induiosa de el sa-i dai altceva...ai rabdare si vei vedea ca va manca pana la urma. Trebuie sa faceti amandoi sacrificii daca vrei sa invete, bafta!
PS: Am avut 3 caini pana acum, am intampinat si eu problemele tale.

7 răspunsuri:
| Tourniquet a răspuns:

Branza de vaci, morcov, orez fiert cu carnita de vita.

| rares1900_2606 a răspuns:

Sall
nu ii amesteca cu nimic
lasa-l 2 zile numai cu o serie de bobite si o sa i se faca foame si o sa manance

| xAndraax a răspuns:

Dupa cum ai zis. este prea mic! Dai carne la conserva pentru catei. ca-ci boabele nu poate sa le spargawinking

| larisssssa a răspuns:

Incearca sa le amesteci cu lapte daca nu vrea lasaile simple si vei vedea ca va manca eu asa i-am facut catelusei mele

| мαđч a răspuns:

Phuy ii poti cumpara carne speciala pentru caini o pui in bobitze shigta.Sau branzica de vaca. Funda[-o

| Hieicosmin a răspuns:

Amestecaile cu soda caustica...sau cu glicerina ceva laughing)...sa vezi cel dai cu labele-n sus.sau cu nitro-glicerina sa ii bubuie curulaughing)

| Bybby_3749 a răspuns:

Pai ai mai multe variante... pentru inceput ii poti schimba bobitele, iar daca nu mananca nici asa ii poti da altceva happy cum ar fi mancare gatita si in caz ca nu functioneaza nici asta du.l la veterinar sad
sper sa rezolvi problema happy