| anonim_4396 a întrebat:

Hey TPU.Am vazut saptamana trecuta la stiri cum un meteorolog, sau nu stiu exact ce era, mrg, specialist in cutremure, ca azi 19.03.1011 va fi un cutremur, deoarece luna atrage pamantul ca un magnet, iar azi se va intampla asta si va fi un cutremur, este adevarat? si daca da la ce ora va fi acesta?

Răspuns Câştigător
| LilCrisspy a răspuns:

Nu cred ca va fi un cutremur... e adevarat, luna va fi mai aproape de pamant(acest fenomen se intampla la fiecare 20 de ani) si asta,va influenta apa si astrele, cel mult.un cutremur poate fi aflat cu maxim cateva minute inainte sa se produca, dar nu cu o saptamanawinking sper ca te-am linistit un pic

3 răspunsuri:
| Gabiii a răspuns:

Eu stiu ca nu poti sti decat cu cateva secunde inainte.

Răspuns utilizator avertizat
| ralfy123 a răspuns:

Da este adevarat luna atrage pamantul si a spus ca s-ar putea produce cutremure, dar stai linistita nu o sa se produca nici unul.

Se spune ca astazi la 20:10 minte fa fii eclipsa si daca nu este poti vedea din blocul tau luna foarte aproape de tine distanta de luna si de pamant este de 256.439 km.

Si se mai spune ca acest moment nimeni nu a mai vazut asa ceva pana acum prima oara cand poti vedea luna asa de aproape de tine!

Dar stai linistit nu va fi nici un cutremur!big grin