| meriiAmber a întrebat:

Hi! Se poate trimite un colet fara ca destinatarul sa plateasca + 7/8 lei prin posta romana?
Spuneti-mi ce trebuie sa fac, daca stiti thinking

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca platesti tu toate costurile de expediere atunci destinatarul nu va mai plati ceva. Numai bine!

| push2gl a răspuns:

Destinatarul oricum nu plateste nimic asta daca nu este cu ramburs sau daca nu-l ridica la timp plateste magazinaj pe zi lucrătoare 0, 65 lei

| anaireves a răspuns:

Da.se poate! dar vei plati tu, ca expeditor.in functie de greutatea pachetului/coletului...o sa te indrume functionara de la posta, fiindca va fi nevoie sa completezi o foaie si iti va spune atunci.

| AnnonnimGirrl a răspuns:

Platesti tu. Vorbeste cu cineva de la posta. Poate poti sa platesti tu.