| Notty a întrebat:

Hristos a inviat! am si eu o nelamurire.cum sa caut pe cineva pe skype care mi-a zis cum e scris si cand dau sa caut acea persoana imi apare o lista(parca inainte nu era asa) si eu nu prea stiu sa o completez decat la tara si nume skype si dupa imi arata ca nu s-a gasit nimeni.va rog sa-mi spuneti ce as putea sa fac sa gasesc persoana? funda*

1 răspuns:
| oprescudorin11 a răspuns:

Completeaza numai numele, daca apar variante (nume mai comun), completezi sau alegi si tara. Unii scriu alte tari decat alea de care apartin.
De obicei gasesti fie dupa ID fie dupa nume persoana.