| JustACuriosPerson a întrebat:

Imi puteti da cel putin 5 nume de rauri care izvorasc din Carpatii Orientali. FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Fulgeruul a răspuns:

Iza, Viseu, Bistrita, Olt, Trotus, Mures, Somesul Mare, Tarnava Mica si Tarnava Mare, Suceava, Bicaz.happy

3 răspunsuri:
| iojybd a răspuns:

Bistrița Aurie,+râul Someșul Mare,+râul Tisa.+Dorna,+râul Moldova,+Bistrița Ardeleană,

| Geeoo11 a răspuns:

Muresul,Oltul care izvorasc din Hasmasul Marehappy

| matza28 a răspuns:

Iza, Viseu, Bistrita, Olt, Trotus, Mures, Somesul Mare, Tarnava Mica si Tarnava Mare, Suceava, Bicaz Tisa.+Dorna,+râul Moldova,+Bistrița Ardeleană,