| Evelinmariaa a întrebat:

În Iași exista o școală în urma căreia poți deveni polițist de frontieră? Mai multe detalii va rog

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista.
Sunt 2 scoli pentru pregatirea politistilor de frontiera, respectiv facultatea din cadrul Academiei de Politie "Alexandru Ioan Cuza" Bucuresti (pentru ofiteri) si Şcoala de Pregătire a Agenţilor Poliţiei de Frontieră,, Avram Iancu" din Oradea.
Detalii gasesti pe site-urile oficiale ale celor 2 scoli.

| Benn12 a răspuns:

Si este o scoala de poliție frontieră, dar nu sunt sigur mai exact, este in Iasi
https://www.politiadefrontiera.ro/ro/structura-teritoriala-scoala-iasi/