| veleno a întrebat:

Intrebarea meste este"se poate afla numarul de telefon al unei persoane dupa adresa exacta unde locuieste?"e o vila unde am fost cazat anul trecut in eforie nord si vreau sa merg si anul acesta dar am pierdut numarul de telefon si nu am cum sa iau legatura cu proprietarii.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se poate daca este trecut intr-o carte de telefon si ii stii numele si adresa. Exista si pe internet, de exemplu aici: http://www.carte-telefoane.info/. Succes si numai bine!

3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Din cartile de telefon online nu poti afla numarul decat daca ii cunosti numele complet sau daca acea persoana s-a inregistrat sau a dat acceptul companiei de telefonie ca sa fie inregistrata online( cazul meu! ) --- pentru a-ti rezolva problema, iti ramane optiunea " posta romana " : o scrisoare!--- pe plic este importanta adresa exacta!--- la destinatar, daca nu-i cunosti numele, scrie "dl/d-na proprietar al casei aflate la adresa " --- expediaz-o simplu( recomandat sau cu confirmare de primire te obliga sa mentionezi si numele/pronumele ) Numai bine!

| DriftKingRO a răspuns:

Te poti duce la un post de politie sa afli numele si dupa aceea afli si numarul sunand la compania de tel. fixa sau mobila.

| veleno explică:

Stiu doar adresa...numele nu il stiu...asta e problema.