| Laurretta a întrebat:

Iubitul meu este țigan (romanizat) și tot are un obicei să spună un cuvănt în țigănește și mai exact "boșomega" straight face. Când l-am întrebat mi-a spus că înseamnă "te iubesc" sau "să mergem", însă nu cred că asta înseamnă ci mai degrabă are un alt simnificat. Știe cineva cum se traduce?

Răspuns Câştigător
| rutanklan a răspuns:

Boszmeg in ungureste inseamna "****-m-as".

3 răspunsuri:
| traveler a răspuns:

"Mergi in mata "si este pe maghiara si este deformat spus desigur o clonare in limba de cartier.

| davidtm a răspuns:

Si eu sunt tigan dar sunt mult mai civilizat, si nu ca aia din satra cu fuste si...bosomega nu stiu ce inseamnalaughingnici nu cred cA exista cuvantul asta in limba romana. te iubesc se traduce "iubiutu" in limba rroma.
si sa mergem "hai ce jastar".
Funda?

| ddeenniissaa a răspuns:

Meraptuchi=te iubesc; bosomega nu stiubig grinlaughinglaughinglaughing