| anonim_4396 a întrebat:

Mai poti invata sa inoti dupa si dupa varste mai mari? (30 de ani)

Răspuns Câştigător
Anna
| Anna a răspuns:

Absolut.Omul cat traieste invatawinking

8 răspunsuri:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Poti invata la orice varsta, atat ca este mult mai greu - frica este mai mare. Daca ai incredere ca nu ti se intampla nimic cat timp este un instructor langa tine, sau un prieten care te supravegheaza. Vezi ca sunt cursuri de inot la bazinele acoperite, pe tot parcursul anului.
http://viata-sub-curcubeu.blogspot.com/......dulti.html
http://forum.softpedia.com/index.php?showtopic=261055
http://www.activclub.ro/index.php?m=5&s=19
Poti sa cauti si tu, depinde unde locuiesti. In provincie nu toate orasele au bazine acoperite. Sunt in schimb unele hoteluri care au si care fac cursuri de inot - in extrasezon...

cristian
| cristian a răspuns:

Toata viata este cate ceva de invatat.Trebuie sa-ti insusesti partea teoretica si apoi treci la practica.Trebuie s reusesti sa-ti sincronizezi miscarile mainilor si picioarelor precum si inspiratia si respiratia.

assiris
| assiris a răspuns:

Da, 10 la 100 de ani daca te poti misca

assiris
| assiris a răspuns:

P. S. Fiecare stie sa innoate numai ca unora le este teama de apa.

| Adry a răspuns:

De acord cu assiris (al doilea mesaj).

| cristi a răspuns:

Se poate invata la orice vrsta, trebuie doar sa iti invingi frica de apa (daca o ai), cel mai rapid poti invata ajutat de un instructor la un bazin de inot.

| otypa a răspuns:

Daca ai bunavointa da da da.nu te da batut

| adina68 a răspuns:

Bunica mea a invatat sa inoate la 40 de ani, si inota foarte bine.