| Alinaalian1234 a întrebat:

Mamaliga cu branza si unt ingrasa?

7 răspunsuri:
| Bogdan4688 a răspuns:

Da ingrasa

| Georgi2011 a răspuns:

Nu decat daca mananci in cantitati mari sau foarte des! Daca mananci cum trebui nu trebuie sa iti faci griji

| Akeron a răspuns:

Nu, nu ingrasa

| LovelyAnna a răspuns:

Mai bine doar mamaliga cu branza si nu ingrasa! Dar incearca sa mananci usor nu repede si cu pofta ca altefel ti se apleaca si te si umfli in burtawinking sper ca ti.am fost de ajutor happy funda>?

| MrFreedom83 a răspuns:

Brinza contine caseina, un produs proteic care ne avantajeaza, pentru ca se consuma lent, mentinind în singe un flux constant de aminoacizi
untul..desigur ca excesul de unt va ingrasa big grin..maninca putin!
iar ceea ce priveste mamaliga cu siguranta pentru ca ea contine circa 70 de calorii; 2- proteine'; carbohidranti-15; fibre -1....in fine maninca dar nu in cantitati mari, si nu in toata ziua)
Sper ca team fost de ajutor! :*

| SunshineLove14 a răspuns:

Incearca sa le mananci fara unt! Atunci nu ingrasa. happy

| Aly123floriana a răspuns:

Pai daca de gandim bine, mamaliga nu ingrasa, dar branza depinde... cea care este folosita cel mai mult pentru slabit sau pentru intretinere este cea dulce, de vaca. Untul nu prea ingrasa, dar folosit cu moderatie. Sper ca raspunsul meu este de folos!