| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am luat un monitor si am rezolutia 1920 x1080, mi se misca super aiurea? De la procesor n-are cum sa fie, deoarece am un Intel i5 dar ma gandesc ca de la placa video mi se vede pixelat? am un Amd Sapphire 1Gb gddr5 R7, daca e placa as vrea sa o schimb, dar la ce trebuie sa ma uit, dupa ce criterii trebuie sa o aleg, am auzit de la cineva ca nu o sa imi mearga indifernt de ce placa video achizitionez daca e pe 128 bit, are dreptate?, dau funda celui mai interesant si totodata ajutator, excelent raspuns! multumesc.

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Imaginea pe care vrei s-o vizualizezi ce rezolutie are?
Daca rezolutia e mai mica decat cea a displayului, atunci si pixelii trebuie marite, ceea ce conduce la imagine pixelata si sistemul are nevoie de resurse puternice pentru marirea imaginii (sunt mult mai multe calvule de facut ca pentru micsorare).

| K0sti a răspuns:

Mai citeste!