| N538961518 a întrebat:

Mi-am luat un telefon la abonament (Cosmote)si nu pot suna pe mobil in strainatate, trebuie activat ceva sau ce? ca nu prea le am cu astea.

Răspuns Câştigător
| ka2 a răspuns:

Nu iti tb roaming-ul, ci serviciul "international" tb sa fie activat... din centrala - suni la ei...

5 răspunsuri:
kratos
| kratos a răspuns:

Suna la 1234 si afli acolo!

| sigmanet a răspuns:

Trebuie sa-ti activezi serviciul roaming. Din meniul telefonului, sau suni la Cosmote si o vor face ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Suni la rel cu clientii si iti activeaza ei, nu te costa nimic activarea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aruncal

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da cu el de pamant si merewinking