Întrebare recomandată | aproapenu a întrebat:

Mi-am reinstalat windowsu' si am instalat Realtek-ul dar tot nu merge sunetu'. Am intrat si in Control Panel ca sa-si faca update-ul dar nu merge. ce e de facut?

14 răspunsuri:
| florin1979 a răspuns:

Te ajut eu dar trebuie sa folosesc team viewer cu care sa intru in calculatorul tau si sa vad la fata locului ce este si sa rezolv. asa pe nestiute cu ochii inchisi nu stiu. sunt multe necunoscute. daca vrei asa, baga-ma in lista ta de mess, id mess sprintaroiuflorin si rezolvam acolo.

| ursachy a răspuns:

S-ar putea sa ai un trojan.ia vezi te lasa sa intri in task manager? formateaza hardul si instaleaza din nou windows-ul

| raullik007 a răspuns:

Intra pe Google scrie modelul calculatorului/laptopului si dupa aceia scrie audio driver download... Fundita?

| unbaiatanonim a răspuns:

Fa-ti rost de un driver scanner

| suffarstar a răspuns:

Incearca sa descarci de pe google un driver universal audio realteck.Chiar asa sa scrii, iti doresc bafta multa!

Răspuns utilizator avertizat
| BuGz a răspuns:

Nu ai instalat ce trebuie daca nu merge. Verifica ce placa de sunet ai si descarca ultimii driveri de pe site-ul producatorului.

| slowswag a răspuns:

Probabil nu ai driverul de sunet.intra pe site-ul firmei de la care ai calculatorul si trebuie sa introduci codul de pe spate sau de pe cutie si acolo o sa gasesti driverul de sunet

| JASMYNA88 a răspuns:

Ai cd cu drivere? daca nu, este un program, se numeste driver finder sau ceva asemanator si ala iti gaseste ce drivere iti trebuie si de unde sa le descarci

Răspuns utilizator avertizat
| NOname0917 a răspuns:

La fel am patit si eu... dar din greseala odata cand am instalat windowsu am uitat sa instalez realtekul..si a mers dar dupa ce l-am instalat nu a mai mers... fazai ca am alta placa de sunet si imi merge fara realtek...
acu nul am si merge bine. stii ce sunet frumos scoate? laughing

| YoIustin a răspuns:

Vezi ca e posibil ca mufa de audio-out sa fie arsa si in cazul asta trebuie schimbata.

| shoby13 a răspuns:

Intra pe google si scrie download 3dchip si acest program il folosesti pentru a downloada ultimul driver updatat pentru placa video audio usb placa de baza placa de net etc! Se poate folosi pentru ori ce driver din pc! Funda?

| lumpy a răspuns:

S-a stricat boxele