| All_Alex_1997 a întrebat:

Mi-am uitat modelul la telefon. Ce sa fac? Cum il resetez? Am auzit ca trebuie sa apesi pe niste butoane dar e "chinezarie" si nu stiu pe ce sa apas. Ajutati-ma. Fundaa

4 răspunsuri:
| GabrielStn a răspuns:

Ai 2 variante:
1) daca telefonul este in stare buna de functionare mergi la Setari-Despre telefon si vei gasi acolo informatiile necesare. In cazul in care vrei sa il resetezi, mergi la Setari-Securitate-Revenire la setarile din fabrica, sau ceva de genul.
2) Telefonul nu este in stare buna de functionare..scoate-i bateria si cauta cu atentie caci va trebui sa scrie ce model este.
Mai exista o varianta prin care il poti reseta, se numeste Hard Reset. Pentru asta scoate-i bateria ca sa te asiguri ca este oprit, introduci bateria la locul ei, si tii apasat simultan pe tastele Power-Volume Down. Bafta!

| ginoeugen23 a răspuns:

Butonul Power +Volume Up

| Anonim9988 a răspuns:

De obicei modelul telefonului este scris sub baterie, pe placa de baza.

| speedY2 a răspuns:

Cat dai atat face, deci ulltimu model de telefon si deja ai probleme. Mai bine iti ei ceva bun gen z-urile nu chinezari.