| Pheno a întrebat:

Neata. Ce trebuie sa fac la laptop ca atunci cand ii inchid clapa sa nu intre in stand by? Sa'si continue lucrul?

De exemplu, cand downloadez, daca inchid clapita mi se opreste conexiunea de la net si nu continua downloadarea.

Răspuns Câştigător
NicolaeComan
| NicolaeComan a răspuns:

În dreapta jos, unde ai ceasul, ai bateria.
Dai click dreapta la ''Adjust Power Properties''.
Pe acea fereastră care se deschide alegi tabul ''Advanced''. La ''When I closed the lid of my portable computer'', selectezi opţiunea ''Do nothing''.

Altă variantă: În stânga jos, la ''Start'' dai click şi intri la ''Control Panel''. Dacă ai ''Category View'', alegi ''Performance and Maintenance'' şi apoi ''Power Options''. Dacă ai ''Classic View'', intri direct la ''Power Options''. Alegi tabul ''Advanced'' şi la ''When I closed the lid of my portable computer'', selectezi opţiunea ''Do nothing''.