| JuStKid a întrebat:

O intrebare pentru baieti dar si pentru fete. EU folosesc gel pentru a-mi aranja parul.Am folosit si fixativ si spuma. cel mai bun mi s-a parut gelul! Dar EL provoaca matreata si cred ca mai cad si cateva fire de par.ACum va intreb daca il folosesc intens, la batranete o sa fiu cheL?
Incerc sa nu-l mai folosesc dar am un par frumos simi place sa-l pun in evidenta! recomandati voi fixativ sau spuma? Ms! Fundita cel mai bun rasp!

Răspuns Câştigător
| alexandrucomsa a răspuns:

Deci...eu fac dans sportiv si in sportu asta(la concursuri)trebuie sa ai freza perfecta.Ai dreptate cu gelul.Eu l-am folosit cam un an si la un momendat cand ma spalam pe cap ramaneam cu din ce in ce mai multe fire de par in mana.Nici spuma nu e foarte rea...numai ca nu ti aranjeaza asa bine.Eu iti recomand fixativul.Adica eu il folosesc si e foarte bun.Doar ca trebuie sa te dai de la o distanta mai mare. Cel mai bun mi se pare ca este Taft loock. Daca vrei mai mute informatii sau chestii bune de par contacteaza pe id-ul:alex_pasindoi si iti garantez ca n-o sa regreti.

4 răspunsuri:
| usernamebpla a răspuns:

Pai eu stiu multe pers care lau folosit, la tinerete mult si acum nu is chei ...doar ca nu aupar pe cap laughing, deci da!

| Lorien_2084 a răspuns:

Gelul sa fie de calitate (eu folosesc Nivea). Apoi: spalat zilnic pe cap. Si parul meu e mai bogat si mai frumos ca inainte.

| RloveR a răspuns:

Eu nu iti recomand spuma de par pentru ca, daca o folosesti, parul necesita spalare zilnica, si ceara de par la fel iti face parul necleios.
Incearca fixativul flexible de la Taft.este foarte bun happy

| gogusamsung a răspuns:

Gelul de 5 lei din piață provoacă mătreață pentru că e prost. Cât despre căderea părului, el nu cade pentru că îi dizolvă gelul rădăcina, ci cade pentru că atunci când dai cu mâna în păr, e mult mai ușor să le smulgi, fiind lipite.

Eu folosesc puțin gel, după ce îmi spăl părul, înainte să se usuce complet (când mai e puțin umed) așa îi dau formă, și arată natural (nu ca toți cocalarii care își pun juma' de tub de gel în cap și arată de parcă ar avea părul ud)

De asemenea, spălatul zilnic pe cap e necesar și nu, de 6-7 ani de când procedez așa nu se observă nici un pic de chelie.