| anonim_4396 a întrebat:

O pansionara pe caz de boala cu pensie de 450ron, poate beneficia de ajutor social de la primarie? Mentionez ca locuieste singura in locuinta proprietate proprie si de cca un an e inregistrata si cu diabet.Multumesc!

2 răspunsuri:
| eveline a răspuns:

Probabil pe caz de boala, dar la pensia ei nu cred ca o sa ii mai adauge ceva... daca avea 250-300ron poate atunci sa ii mai mareasca pensia...

| elamit a răspuns:

Normal ar trebui, dar in zilele noastre totul e imposibil, o spun cu parere de rau.