| AlessiaWtf a întrebat:

Parintii mei sunt despartiti si tata e plecat in Germania.Eu vreau sa plec cu bunicii mei in Grecia.De ce acte am nevoie stie cineva? Si cam in cat timp pot sa le procur?

3 răspunsuri:
| vader a răspuns:

Pentru a iesi din tara, daca esti minor(a) ai nevoie da acordul ambilor parinti precum ca sunt de acord sa iesi din tara insotit de...
Acordul trebuie legalizat la un notar.

| deutza00 a răspuns:

Pai daca nu ai buletin iti trebuie pasaport
daca ai buletin poti calatori cu el deoarece grecia e in UE

| AlessiaWtf explică:

Eu am auzit ca nu are treaba tata, daca sunt in grija mamei si ca e nevoie doar de acordul mamei pentru a iesi din tara.