| Mimi26567 a întrebat:

Pe ce platforma ar fi mai bine sa imi creez CV-ul (Europass, CV maker) sau nu conteaza?

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

A) Daca doresti sa ramana online, pe Europass sau pe LinkedIn.

b)Daca doresti sa il trimiti la firme/companii in format PDF, etc:
--- 1) Europass, daca e vorba de o companie mare sau multinationala
---2) in Word, bine structurat, daca e o companie de marime medie sau mica.

Daca stii sa il structurezi bine si nu introduci minciunele/exagerari, pe angajatori ii doare fix in cot de metoda sau platforma prin care l-ai facut.
Se uita la ce contine, si cat de logic e structurat, nu unde l-ai facut.

PS: Companiile care au neaparata nevoie de CV Europass, specifica acest lucru in anunt, si atunci ar fi cazul sa te conformezi,
altfel vor aprecia informatiile din CV (daca e cazul), dar te vor intreba daca esti capabil(a) sa intelegi o cerinta simpla.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Europass e mai mult decât ok

| dullcat a răspuns:

Europass.

| Frank51 a răspuns:

Pe figma, dar mă îndoiesc că poți reuși din moment ce nu ai încercat inițial să faci un simplu word.

| gabicoo a răspuns:

Europass.

| ALM2000RO a răspuns:

Pe Europass.