| Alessio223 a întrebat:

Pentru cei care stiti cum se rezolva cubul rubik, imi spuneti si mie niste algoritme sau metode sa il rezolv dupa ce fac crucea aia alba?

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Sunt tutoriale pe You Tube.

| dannyel86 a răspuns:

Ca sa faci corect crucea alba, trebuie sa tii cont ca fiecare latura a crucii albe e conectata la o culoare laterala, care trebuie sa corespunda cu centrul fiecarei laturi de aceeasi culoare a cubului.
Cu alte cuvinte, daca ai latura de cruce alba unita cu o parte verde, vei pozitiona acea piesa, astfel incat albul crucii sa intalneasca latura verde a cubului.
E mult mai usor daca urmaresti mai multe tutoriale si retii in minte una din schemele de rezolvare, asa cum am facut si eu.

Răspuns utilizator avertizat