| T0X1kSkuLL a întrebat:

Pornesc pc si dupa ce imi apare loading sta 5 minute ecranul negru dupa ajunge cand scrie Welcome si sta si acolo 15-20 min. De ce? Windowsul nu are mai mult de o luna. L-am pornit de dimineata si s-a luat brusc curentul dupa cand l-am pornit a inceput sa faca asa. VA ROG AJUTATI-MA!

Răspuns Câştigător
| RS4 a răspuns:

Primul pas e reinstalarea windowsu-lui. Ceva a patit ori el, ori o componenta. Daca si cu windows reinstalat face asa, mergi mai departe in cautarea cauzei, posibil o componenta defecta. Dar eu cred ca reisntalare de windows rezolva problema. Daca ar fi placuta ram sau ceva ar scoate un tiuit si nu ar mai ajunge sa vezi cum se incarca pe ecran. Bafta!

1 răspuns:
| NAT0 a răspuns:

Ai dat în hdd/ssd? Adică hardul ăla din unitate?
Poate s-a stricat vreo plăcuță de ram.
Încearcă să reinstalezi wondowsul și vezi dacă merge, dacă nu merge, schimbă o plăcuță de ram cu una de vreo 2gb ram să vezi dacă merge, dacă nu merge e de la hard.