| MrNobody a întrebat:

Pot ridica un colet sau ramburs de la posta cu certificatul de nastere sau copie dupa buletin? Am fost sa-mi fac buletinul pentru ca cel vechi expirase si si e gata tocmai peste 2 saptamani sad

3 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Depinde de cat de dragute sunt doamnele de la posta. Teoretic daca vii cu avizul si cu o copie dupa buletin, ar trebui sa ti-l dea. Dar la fel de bine te pot trimite si acasa, daca au o zi proasta.

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Ti-l da cu copie dupa buletinul vechi mai ales daca ai si avizul. Le spui ca e la schimbat, daca il schimbi pentru ca a expirat se vede dupa data.

| MrNobody explică:

Am fost, am incercat. Nu vor. Nici cu copie nici cu vorba buna.