| sergiu2222 a întrebat:

Pot sa ridic un colet de la posta daca nu am personal buletin? pot sa ma duc de exemplu cu buletinul mamei sau al unui prieten? Va rog raspundeti e urgent! Multumesc!

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Te poti duce doar cu cartea de identitate a mamei daca adresa de domiciliu inscrisa pe cartea de identitate este aceiasi cu cea pe pe coletul primit.Cel mai simplu ar fi ca mama ta sa mearga sa ridice coletul.

4 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Numele de pe buletin trebuie sa fie acelasi cu numele destinatarului coletului. Si, chiar si in cazul asta, doar titularul buletinului poate ridica trimiterea de la posta.

| SamSon a răspuns:

Trebuie sa te duci cu buletinul persoanei care ii este destinat

| Chrysk2 a răspuns:

Nu cred ca poti,dar poti incerca cu certificatul... mie nu a vrut sa imi dea fara contractul de inchiriere, pentru ca stau in chirie, norocul meu e ca era una mai tanara si si-a adus aminte ca am luat ceva happy

sunt cam pretentioase alea de la posta happy

| RappaDanny a răspuns:

Poti sa ridici colectul respectiv doar cu buletinul(numele pe care l-ai primit).