Întrebare recomandată | IoanaDeea24 a întrebat:

Poți schimba bancnote de lei în euro la bancomat?

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Adica sa bagi lei si sa iti dea ATM-ul euro?
Nu cred ca se poate, eu nu am intalnit asta aici in tara

poti insa sa faci asta la orice banca sau schimb valutar!

sunt bancomate care dau si euro in Romania, dar exista obligativitatea de a detine un card bancar specific, dar tu ai intrebat altceva...de genul ATM-ul sa devina schimb valutar pentru bani fizici, ceea ce este putin probabil sa fie realizabil

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu. Dar poți scoate euro de la unele.

| ReddY25 a răspuns:

Nu am încercat

| TomaZLR a răspuns:

Nu, trebuie sa te duci la un loc de "exchange" specializat si acolo poti sa schimbi moneda, de obicei ai nevoie si de buletin si daca esti in Bucuresti, am vesti bune, poti sa le gasesti cam in fiecare mall si chiar si prin centrul Vechi.