| Skillisallineed a întrebat:

Procesor: Intel Core i3
Capacitate HDD: 500
Frecventa procesor (GHz): 2.53
Chipset video: Nvidia GeForce 610M
Tip HDD: HDD
Interfata HDD: SATA
Memorie video ram: Dedicata 1024MB
Viteza de rotatie (rpm): 5400
E bun? Pana in ce an imi duce jocurile? E laptop

3 răspunsuri:
| Master1ro a răspuns:

Salut,
Eu iti recomand un procesor de cel putin 2. 8Ghz cu Turbo Boost tot din seria iCore daca doresti sa iti ruleze jocurile de ultima ora in conditii optime, sau cel putin procesorul pe care l-ai descris sa aiba functia Turbo Boost.
A doua recomandare ar fi la memoria RAM, iti recomand cel putin 2GB pentru Windows XP sau 4GB pentru Windows 7, modulele de ram sa fie DDR3.
A treia recomandare a mea ar fi sa cauti un model care sa aiba viteza de rotatie a hard diskului de 7200rpm, sau sa aiba un SSD.

| PaulCCraciun a răspuns:

Placa video e cam slaba, poti juca jocuri si noi, dar cu rezolutii mici si detalii medii->mici.
pentru mai multe informatii despre placa video : http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-610M.63759.0.html
mai jos este o lista cu jocuri la care se preciseaza ce FPS s-a obtinut in teste ( baga de seama ca pc-urile folosite la test au procesor i7 si cam toate au 4 sau 8 gb ram )

| Niiiicu a răspuns:

E bun, iti va duce jocuri si 2012 ca cs go, battlefield sau altele noi ca ai o placa video buna si un i3 insa sa ai si ceva rami macar 2 giga...bafta