| MichaelJack a întrebat:

Sal TPU am o problema vreau sa-i iau de ziua mamei mele un smartphone dar nu vreau sa stie tata sau altcineva asa ca m-am gandit sa ma duc la un magazin sa il cumpar dar vreau sa stiu ce trebuie sa fac, ca nu e ca si cand ai cumpara o punga de chipsuri sau o paine, e cu totul altceva trebuie cumva sa am buletinul la mine pentru ca am 15 ani trebuie sa completez ceva harti, formulare garantie...{avand in vedere ca nu il iau in rate}vreau sa ii platesc toti bani atunci pe loc.Deci ma puteti ajuta? va rog raspundeti-mi cine stie cunoaste sau a mai facut asa ceva, vreau doar sa stiu care este procedura. funda

Răspuns Câştigător
evenso
| evenso a răspuns:

Trebuie sa iti duci cu tine buletinul pentru ca se va completa un formular pentru garantie, in plus trebuie asa stii daca telefonul este blocat sau nu pe o retea ( de exemplu daca cumperi de la Vodafone e ok daca si mama ta are cartela Vodafone ).