| I0am0on0the0lost0highway a întrebat:

as vrea sa va intreb cum e la testele cambridge? adica cam ce se face la auditie, speech...si cam cum se desfasoara testul happy...la nivelul Movers. fundita!:X

Răspuns Câştigător
| SweetAnonima a răspuns:

Buna!
Am fost anul trecut si este foarte suimplu!
Incepi cu proba de Listen in care iti pune un CD cu diferite exercitii(de ascultat o conversatie de obicei).A doua proba este cea de Reading&Writing in care sunt exercitii normale pe baza de imagini(usoare).Si ultima proba este cea de Speaking in care vei vorbi cu un reprezentant de la British Council.Deobicei te intreaba chestii de genul what's your favourite colour, game etc. si te mai pune sa descri niste imagini. Exista si carti cu teste din astea. Daca mai vrei detalii, lasa-mi id-ul prin mesajwinking