| Sabryy a întrebat:

Sall. In cateva zile ma apuc de chitara. Cei care au mai facut, puteti sa-mi spuneti daca e greu si nu stiu, niste informatzii de baza ca sa nu ma fac de ras la cursuri laughing Dau funda + orice vrei tu. Merci love strucklove struck

Răspuns Câştigător
| Zippy a răspuns:

Greu o sa fie la inceput, dar trebuie sa exersezi mult si dupa totul se va simplifica mult.La inceput te vor durea degetele, dar vor trece in 2-4 saptamani(depinde si de cat de mult canti), nu vei putea muta degetele repede pe griff, acordurile nu le vei putea schimba foarte usor. Daca ai nevoie de ceva sfaturi te ajut cu placere prin mesaje

1 răspuns:
| CandyTetris a răspuns:

Chitara e, dupa mine, cel mai usor instrument.
Aici gasesti cum sa pui acordurile: http://www.chordbook.com/guitarchords.php.
Iti alegi melodia scrii pe goagle numele melodiei+"chords" si apoi incepi sa exersezi ca sa prinzi viteza la schimbat acorduri si sa inveti batai noi.Cam asta e tot ce ai nevoie la inceput.Mai tarziu probabil ai sa treci si la solistica, dar pana acolo mai e mult asa ca nu are rost sa iti explic de-acum.
Cel mai important e sa ai dexteritate in mana stanga, exerseaza schimbatul acordurilor cu bataia care iti e cea mai comoda. Apoi o sa-ti arate proful/profa batai noi:). Hope I helped.:)