| anonimbuc21 a întrebat:

am o intrebare, am 14 ani si am 1.45 inaltimea. mama mea are 1.55 si tata 1.72. oare pe la varsta de 16-17 ani o sa ajung si eu la inaltimea de 1.70? eu sunt si la clasa sportiva! fara raspuns de genu ca fa basket, volei.etc

Răspuns Câştigător
| Idkidk a răspuns:

Eu cred că vei creşte până la 1.70, eu am 16 ani şi 1.75, ai şanse!

1 răspuns:
| adeadeliina a răspuns:

Nu cred ca poti sa cresti 25-30 de cm in 2-3 ani, adica na, poate tu semeni cu mama ta, si nu vei creste mai mult. Dar daca te apuci de un sport poate vei mai creste, dar nu chiar atat intr-un timp atat de scurt.