| Teo65s a întrebat:

.. am pc ul deschis de 3 zile si astazi a inceput sa faca figuri il tin deschis cu un joc si cand mai intru pe mess si in acelasi timp si pe mai multe site-uri uneori isi da restart. sau cateodata imi apare o eroare pe care nu o inteleg straight face e un fundal albastru si scrie ceva in gen " calculatoru a oprit sistemul windows pentru a preveni stricarea acestuia " am citit pe net si se cheama blue screen eror dar nu am gasit cum asi putea sa o rezolv crying cine stie sa imi spuna si mie plz cel mai bun rasp funditaAA tongue

Răspuns Câştigător
| Just4FunHD a răspuns:

Daca aveai un cooler bun puteai sa il ti non-stop. Doar ai vazut ca si la unele cluburi de jocuri au deschise calculatoarele non-stop si nu se intampla nimic. Si eu l-am avut pe al meu odata 7 zile si nu avea nici pe naiba. Blue-screeanul in cazul tau a pornit poate o fi aparut din cauza ca s-a incalzit prea tare si pentru a preveni daune mai mari ti s-a stins direct. Incearca sa-l desfaci, daca nu mai ai in garantie, si sa-l cureti de praf in zona coolerului. Daca nu te pricepi du-te la reparatii pc si plateste-i sa ti-l curete prin interior.
Instaleaza un antivirus si un firewall pentru orice eventualitate si lasa-l sa se odihneasca macar 6-7 ore pe zi(daca nu ai un cooler bun)

5 răspunsuri:
| NoKidding a răspuns:

Cumpara un cooler(ventilatorul procesorului) de dimensiuni mai mari, si schimba pasta termica(se afla intre procesor si cooler). Nu sti sa faci chestia asta? Du-l la un service.

| piciuk a răspuns:

De 3 zile? oare nu s-a supraincalzit? nu zice nimeni sa nu stai pe pc, dar toate au o limita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Anti-virus...si apropo: 3 zile? esti nebun? Putea sa faca un scurtcircuit! Sau sa ia foc! nu e bine...nu e deloc bineno talking

| no1cares a răspuns:

Pai e posibil sa fie din cauza jocului ...iti baga virusi! te sfatui daca nu ai anti virus sa-ti pui sau daca ai sa dai sa scaneza la 2 zile MAX!
sterge jocul si inchide calculatorul seara cand te culci!
poate iti da un rezultat! daca nu te sfatui sa chemi pe cineva priceput!
aveam si eu boala sa las calc. deschis toata ziua si incepuse sa-mi faca figuri si chestii si de cand l-am inchis merge perfect"
BAFTA!

| Malin0tsa a răspuns:

Pai suprasoliciti calculatorul... O sa se strice daca continui asa ...intra numai pe mess si pe cateva site-uri, sau intra doar pe jocul ala.