| scary a întrebat:

Salllzuty...am si eu niste problema in ultimele zile. vreau sa stiu de unde cumpar un spray paralizant sau lacrimogen...nu conteaza

5 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Si eu am tot timpul la mine un astfel de spray, cumparat de la un magazin de arme si munitie. Port de 5 ani spray paralizant si l-am folosit o singura data. Oricum, e mai mult pentru linistea ta sufleteasca decat pentru siguranta.

| Darry a răspuns:

De la magazinele cu accesorii pentru vanatori si pescari.
Eu de acolo mi-am luat.

| Aurelia a răspuns:

Http://www.magazin-arme.ro/category.php?id_category=26
http://www.military-shop.ro/Autoaparare/Spray-uri/

Aici gasesti multe din cele pe care le vrei tu de cumparat. Scrie si pretul, deci nu e nicio problema, poti cumpara de aici. Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Dar ce fel de probleme ai de vrei să recurgi la "arme"?
Folosirea lor în locuri publice atrage după sine o amendă usturătoare şi chiar dosar penal dacă fapta este mult mai gravă ori vrei să o foloseşti pe post de "autoapărare", şi asta trebuie probată.
Legislaţia în vigoare lasă mult loc de interpretare, avocatul te poate ajuta. Multe drumuri şi cheltuială. Cel mai bine mergi la Poliţie cu o plângere şi vei primi cel puţin un sfat dacă nu chiar şi ajutorul necesar care se impune în situaţia dată.
Mult noroc şi ai mare grijă de tine, pe unde te duci, ce anturaj ai, pe cine bârfeşti sau minţi, etc.
Pa, pa.

| webbusiness23 a răspuns:

Uite aici au spray-uri paralizante, la 50 ml si la 100 ml, in functie de cat de mare vrei sa fie. http://www.magazinoutdoor.ro/140-spray-paralizant