| Oyasumi a întrebat:

Salut,
A cumparat cineva vreodata de pe https://www.fix-shop.ro/?
Imi da eroare cand vreau sa platesc cu cardul, iar operatorul imi zice sa fac plata prin transfer. Scam Adviser le ofera 98/100 puncte de credibilitate.

1 răspuns:
| Gnomzy a răspuns:

Salut,

Este 100% o înșelătorie pentru că dacă plata nu s-a realizat conform procedurii normale, și ți s-a cerut un transfer bancar, acei oameni o să spună că tu le-ai oferit banii voluntar, găsind o altfel de portiță în fața legii. Te rog să te ferești de astfel de site-uri verificând câte zile are domeniul, iar dacă ți-ai pierdut banii, adresează-te imediat poliției.