| Unknownknown a întrebat:

Am cumparat recent un program direct de pe site-ul dezvoltatorului si am constatat ca nu functioneaza chiar cum este descris. Le-am dat email ca vreau un refund, dar au trecut 2 zile si nici un raspuns.

Azi am sunat la Banca Transilvania pentru a face un chargeback si mi-au spus aia ca trebuie sa isi dea intai acordul comerciantul. WTF? Practic am fost semi inselat, cu o descriere falsa si cei de la banca imi spun ca trebuie sa isi dea acordul comerciantul pentru a imi primi banii inapoi? Pai daca voia comerciantul, imi facea el refund si cu asta basta. Plus ca pe site-ul comerciantului, spune clar ca pot initia un chargeback iar ei imi vor da disable la cdkey-ul pentru care software-ul il foloseste. Deci nu le fac nici o paguba, frauda ceva de genul. Eu imi iau banii inapoi iar ei imi dau disable la software si nu il mai pot folosi. Si suma inca este blocata. Din cate am inteles, dupa cateva zile se elibereaza catre comerciant. Cel putin asa e la astia la BT.

A mai intampinat cineva o astfel de problema? ori astia de la BT sunt incompetenti? mai e vreo sansa sa imi recuperez banii sau chargeback-ul in Romania este o gluma cat se poate de proasta?

1 răspuns:
Răspuns utilizator avertizat