| WuDog a întrebat:

Am gasit o varietate de placi video pe emag.ro pana in 150 lei (bugetul meu). Acum intrebarea este : Imi puteti recomanda o placa video pentru pc-ul meu? http://tinypic.com/view.php?pic=j8h7jq&s=6. Nu ma pot hotara intre Ati si Nvidia...

1 răspuns:
| SuperCoolDude a răspuns:

Ati de obicei e pentru office, insa placile de generatie recenta HD sunt bune pentru jocuri, iar nVIDIA e nativa si buna pentru jocuri. depinde acum de ce doresti tu, de buget in principal(sa nu te astepti la un model high-end, din 2012. ). personal as alege nVIDIA ..nu neaparat ca e pentru jocuri insa mi se pare o alegere mai buna. pa!