| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am lasat o intrebare despre cum as putea sa iau carnetul de soferi daca sunt discromat insa am uitat sa mentionez niste chestii. Nu sunt daltonist si recunosc culorile la semafor si semnele de circulatie fara probleme, insa numerele de la acel test nu. Parintii mei vor la 18 ani sa ma puna sa fac scoala de soferi. Cum am spus, n-am nicio problema in a recunoaste culorile la semafor sau la semnele de circulatie. In alte tari spre exemplu testul nu se mai practica, credeti ca o sa se scoata si la noi? Si ce ar trebui sa fac sa il iau? Stiu oameni care spun ca cunosc persoane cu aceeasi problema ca mine (poate mai grava) si n-au patit nimic in cativa ani de la obtinerea permisului.

1 răspuns:
| danieltulcea84 a răspuns:

Interesează-te direct la o școală de șoferie și chiar la un agent de circulație.