| Gabonne1982 a întrebat:

Salut, am nevoie de o informatie : am cumparat un sistem audio de la un prieten cu factura si garantie, trebuie neaparat sa vina si el cu mine la service (el este titularul pe factura) sau ma pot duce doar eu cu factura si garantia? S-a mai lovit cineva de treaba asta?!

Răspuns Câştigător
| brandiburu a răspuns:

Garantia nu este transmisibila. Cred ca te-ai lamurit acum.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este nevoie sa mearga cu tine, poti merge singur. Numai bine!

| express11 a răspuns:

Te duci tu cu certificatul de garantie.lucrul este in garantie, nu el.

| brandiburu a răspuns:

Pentru toti cei care cred ca garantia se poate trece de la unul la altul: cand duci obiectul la reparat si trebuie sa semnezi... in numele cui semnezi de fapt? Faptul ca sunt unii care accepta de astea sau ca mai stim si noi cate un baiat la service sau ajungem la "mica intelegere" este problema noastra. Dar nu este conform termenilor si conditiilor.

| andreispeed77 a răspuns:

Te poti prezenta doar tu cu garantia si factura! sper ca te-am ajutat!