| stefannn1121 a întrebat:

Salut! Am o întrebare.
Am făcut un accident unde eu am fost vinovat, iar apoi mi s-a făcut dosar penal pentru vătămare corporală, eu fiind acel vătămat, pentru că doar eu am fost rănit și doar eu am plecat cu salvarea. Mi s-a dat o dovadă înlocuitoare a permisului de conducere până la soluționarea dosarului penal cu posibilitatea de prelungire a câte 30 de zile la parchet.
As vrea sa plec în străinătate și întrebarea este: dacă numai eu sunt vătămat in acel accident, pot solicita clasare la dosar să îmi iau permisul?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

~Am făcut un accident unde eu am fost vinovat... numai eu sunt vătămat in acel accident, pot solicita clasare la dosar să îmi iau permisul?~

e limpede că ești un PERICOL social pe șosele așa că mai stai pe margine. De-ar fi după mine, măcar un an!

| Dragobeta a răspuns:

Nu.

| MihaiMB a răspuns:

Cu întrebarea asta după ce că mai spui că ești și vinonat, eu zic să stai pe margine că stai bine, mai și vrei clasare ca să pleci.