| AlexutzuCtza a întrebat:

Am o problema cu calculatorul. Am XP SP2 pe calculator. Il aprind, iar dupa ce se incarca windowsul, apare WELCOME. Cand vreau sa intru in My Computer, sau oricare alt folder, imi apare clepsidra si tot astept dar nu se intampla nimic, iar dupa putin timp ramane blocat si nu mai pot misca nici mouseul nici sa fac nimic. Va rog sa ma ajutati. Dau Funda la cel mai bun raspuns si folositor pentru rezolvare.

Răspuns Câştigător
| solumaam a răspuns:

In primul rand trebuie sa il cureti...ii desfaci capacele si demontezi cooler-ul si radiator-ul si le cureti bine de praf si va trebui sa ii schimbi si pasta termoconductoare dintre procesor si radiator si cu o pensula cu par lung sa cureti si praful de pe componente apoi il montezi la loc si ar trebui sa mearga!
Daca nu ai reusit atunci intri la System tools si ii dai un restore la o data anterioara cand stii ca functina bine!
Sper sa rezolvi cu sfatuirle mele!

2 răspunsuri:
| Claudiu2011 a răspuns:

Poate ai luat vreun virus.schimba widowsu adica reinstaleaza.