| pmarius6 a întrebat:

am o problema cu windowsul XP.
nu reusesc sa activez AGP Texture Acceleration.
placa mea video e incorporata: intel r q965/q963 express chipset family

Stiti cum sa activez AGP-ul ? am cateva jocuri care il cer.
Hardware acceleration e setat pe full.

Răspuns Câştigător
| traveler a răspuns:

Posibil sa nu ai driverul corespunzator sau sa nu ai ram de ajuns, sau setarea din bios sa fie prea mica pentru portiunea de memorie alocata placii video.Creste memoria la cel putin 128-256 Mb, depinde de cat ram ai disponibil.
Un sfattonguee placa de baza precis ca ai soclu pentru placa exterioara agp, procura-ti o placa video acum sunt relativ ieftine ca toata lumea a trecut deaja la placi de peste 2-2 Gb, deci una de 256-512 Mb este relativ ieftina si te asigur ca rezultatele se vor vedea in imagine si rapiditatea compului tau.Ridica Sdram-ul (memoria ram) spre 512-1 Gb este necesar mai ales ca ai placa video incorporata.Succes
Incearca si tu, si testeaza cu direct x sa vezi ce probleme ai pe video.Succes