Salut,am o problema intr-un fel haioasa cu PC-ul. De cand mi-am schimbat toate componentele,pc-ul se blocheaza de tot cand e miscata/lovita unitatea. Adica daca fac ceva la pc si dau din greseala cu picioru' in ea,se blocheaza mouseul,sunetul repeta aceeasi secunda de la blocare,iar becul rosu de la unitate sta stins,nici nu palpaie.
Apoi de la un timp am observat ca isi revine la loc daca o lovesc in acelasi mod a doua oara laughing Si de atunci daca o lovesc din greseala,trebuie s-o lovesc si a doua oara ca sa-mi pot continua treaba. Ce pot sa-i fac? Deja ma doare piciorul laughing (glumeam).
P.S. Eu nu dadeam tare in ea,ci pur si simplu o atingeam cu genunchiul, o impingeam mai in spate si se bloca.

Răspuns Câştigător
| victorandrei a răspuns:

Verifica hdd ul cum este prins, orice alta componenta (ram, placa video) iti blocheaza si trebuie restart sa isi revina, doar de la hdd se blocheaza temporar si isi poate revenii dupa. Becul rosu se aprinde doar cand merge hdd ul (copiezi, instalezi si orice operatie )