| NuStiuNimic a întrebat:

Am si eu o problema cu windows 7 home premium x 64

Deci asa imi scrie cand intru in applicatia installl a windowsului :

This Installation disc isn`t compatible woth your versuib if windows. To upgrade, you need the correct installation disc. for more information, check yout computer`s system information. To install a new copy of widnows, restart (boot) your cumputer using the installation disc, and then select custom ( advenced)

Stiu ce inseamna dar nu sti ce ar trebuie sa fac va rog daca ma puteti ajuta am avut aceiasi problema cu mai multe versiuni ale windowsului si am schimbat si calculatorul si tot asa imi apare

3 răspunsuri:
| Ronnix a răspuns:

Stii ce-nseamna, dar nu prea... Tot ce trebuie sa faci este sa rulezi instalarea windows-ului de pe CD/DVD dupa restart. Nu astepti sa intre in windows, trebuie sa setezi in bios sa-ti citeasca CD-ul/DVD-ul, inainte de a citi HDD.

| itsoft a răspuns:

Si orice Windows fie el Xp sau 7 sau ce vrei tu nu se instaleaz ca si cum ai lua un soft dupa net il descarci si il instalezi!

| Arh123 a răspuns:

Salut ma deci tu vrei sati bagi wind 7 pe el. buun primul lucru dai restart la pc si apasa F2 sau cat e ca sa intri in setup la placa de baza asa pe urma cauti pe acolo Boot si vezi ca ai acolo sa selectezi cu ce sati citeasca windowsul si dai CD-DVD.bun pe urma dai F10 nu stiu sigur sa salvezi setarile pe urma bagi cd-ul si dupa cateva sec apaare ca tia luat cd adica cai butabil si dai enter vezi ca ca sa-ti dai seama mai bine cand sa dai enter la spatela scris tot apare puncte 123 tot asa si pe urma vezi tu!

ATENTIE! - nu mai da run la setup din windows ca sa nu instalezi windowsu unu peste altu ca degeaba instalezi merge ca sula ok asta e tot BAFTA! Funda nu uita!