| Scorpions13 a întrebat:

Salut, am si eu o problema si sper ca o sa ma ajutati, va rog.
Am intrat in my computer in local disck C acolo unde sunt (program filles, windows, document and settings) si am intrat in document and settings si imi aparea ca imi ocupa 1 gb si am dat proprieters pe fiecare folder si adunat erau vreo 100 mb, si apoi am dat proprieters pe spatiu alb din document and settings si am dat optiunea hidden si apoi apply si mi-a deschis o fereastra precum ar muta niste file apoi mi-a disparut aproape toate aplicatiile de pe dekstop (opera, yahoo mesenger, fifa, etc) si cand vreau sa intru in opera sau messeneger imi da erroare, setup error si imi scire " Opera has failed to acces or uprgrade your profile. This may have occurred because your computer has insufficient resources available or because some files are locked by other applications. You may have to restart your computer before Opera will start again." nu stiu ce sa -i fac sa mearga ca inainte sa imi apara din nou toate pe ecran (va mai informez ca acum scrie la Document and Setting cu albastru si inainte scrisu era cu negru).
Va rog ajutati-ma si explicati-mi cum sa fac sa readuc totul la normal.

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Incearca sa faci cum iti cere, respectiv sa restartezi computerul. Daca nu reusesti asa poti incerca in felul urmator: Start/Control Panel/Folder Options/View si bifezi Show hidden files an folders apoi dai Aplly si OK. Succes si numai bine!

| HoneyBooBoo a răspuns:

Sunt sigură că un restart la intreg PC te-ar ajuta! Am păţit si eu ceva asemănător, doar că la mine m-i se bloca PC cand intram la My Documents. Apropo, acolo zice că trebuie să dai restart ca să îţi pornească Opera. La fel şi mie mi s-a întamplat atunci cand am încercat să pun pe un CD muzică, iar la Nero îmi apărea că e memoria foarte puţina, dar eu de fapt pusesem aproape toate lucrurile pe care le aveam in PC. După ce am dat restart totul a devenit la normal. Asculta-mă, orice ai face tot va reveni la loc problema dacă nu vei da un restart! Sper că ţi-am fost de ajutor!

| error1234 a răspuns:

Mda...defragmentare si daca nu se rezolva instaleaza windows... daca iti da erori cand vrei sa stergi ceva foloseste unloker

| DdDiX a răspuns:

Stiu si mie mi s-a intamplat la fel o data...ai ascuns fisierele atat tot ele exista in calculator. deschizi un folder sau il creezi si te duci in Tools si acolo ii dai Folder Options din Folder Options te duci si ii dai View si apoi scrie acolo la o bulina " Do not show hidden files and folders" si bifezi bulina aia...si apoi o sa-ti apara toate iconuriel dar o sa-ti apara cam in ceata sper ca am putut sa te ajut pup:*

| hSh3ad a răspuns:

Da-i system restore!
Sigur va merge!

| alexa5525 a răspuns:

Pai.Nu sunt geniu in domeniul acesta dar cred ca ar trebui ori sa restartezi Windous-ul ori sa rogi un It-ist sa iti repare calculatorul! Sper sa gasesti o solutie:*

| PATRONU a răspuns:

Incearca sa refaci totul, daca scrie cu albastru inseamna ca ai dat compress, du-te in my computer, da click dreapta pe C, apoi proprietati, dupa care debifezi compress drive to save disk space, apply, astepti sa termine, dupa care dai OK, sper sa te ajute, mai mult nu ma pricep, daca nu reusesti incearca sa postezi intrebarea pe un site de specialitate.