| connex a întrebat:

Salut am un laptop fujitsu siemens amilo li2727 si nu stiu dc nu porneste wireless...ma puteti ajuta va rog frumos? multumesc

4 răspunsuri:
| bogdan3vl a răspuns:

Poate nu ai driveru instalat. unele laptopuri au un buton eu am un Acer aspire one al meu nu are buton dar aveam la un HP compaq. porneste de la buton daca are si daca nu a pornit intra in start>control panel>network and internet conections>network conections si acolo trebuie sa iti apara wireless network conections si dai clic dreapta si ii dai enable si dupa aia trebuie sati mearga daca nici asa nu iti merge reinstaleaza driverul la wireless si incearca din nou ce ti-am zis si daca nici asa nu merge trebuie sa schimbi placa wireless e 50 de lei una pe okazii.ro si se monteaza f usor in spatele laptopului daca nu te pricepi mai bine mergi la cineva care se pricepe nu neaparat la service

funda plsssssbig grin

| solumaam a răspuns:

Ai incercat combinatia de taste Fn impreuna cu tasta aferenta wifi?
Daca ai incercat si se aprinde ledul respectiv de unde i-ti arata ca este activat si ai in zona un router wifi si nu ai semnal atunci este posibil sa ai placuta wifi defecta si trebuie sa o schimbi!

| daniel_8163 a răspuns:

Exact aceeasi problema o am si eu si culmea tot fujitsu Siemens amilo li 2727 am, ceea ce ma face sa cred ca sunt cele mai mari porcarii de laptop, acum stau cu cablu i-am facut de toate l-am dus si la service si tot o magarie. daca aflii ceva si este ok sa imi spui si mie.

| Freshtoxick a răspuns:

Salut! nu stiu daca pana in prezent ai rezolvat problema cu wireless-ul dar sunt singura marca care nu au setat ca la start-up placa wireless sa porneasca automat.In primul rand recomandarea mea este sa iti iei toate driverele de pe site-ul lor oficial pentru marca ta de laptop si update-urile sa fie realizate tot in cadrul oficial al site-ului lor.(vei avea din partea lor doua programele "System diagnostic" care iti va spune ce este in regula si nu plus "Desk update" unde iti vei face automat update-urile utile.)OK.sa trecem la problema cu wireless-ul.in afara de combinatia de taste Fn+F1 sau alte functii wireless-ul la Amilo nu poate porni automat doar cu ajutorul unui.vds. pe scurt o sa-ti las un link care iti explica tot: http://www.techsonsite.co.uk/......-wireless/