| Alexutzu5276 a întrebat:

Cum pot face screen-shot pe WINDOWS XP?

Răspuns Câştigător
| Trynda a răspuns:

Gresit, Fraps e program pentru jocuri. Screenshot faci foarte simplu, din tastatura. Apesi CTRL + PRNT SCRN. E o tasta deasupra sagetilor si tastelor home, page up/down. Dupa ce ai dat prnt scrn, te duci in Paint si dai CTRL+V adica Paste. Si ai obtinut un screen frumos.

4 răspunsuri:
| Broadband a răspuns:

Print
screen
sysrq
e deasupra lui insert, il apesi te duci in paint si dai ctrl+v big grin

| daηă a răspuns:

Cu photoscape.

| lucian_2018 a răspuns:

Cu programul Fraps

| RandomGirl a răspuns:

Ai un mic buton pe tastatura numit "prt scr", cauta-l.
Cand vrei sa faci o poza la ceva il apesi, apoi deschizi Paint si apesi ctrl+v(paste).