| Num3Ascuns a întrebat:

De la un tip calculatorul meu merge foarte, foarte greu cum sa il fac sa mearga mai repede? Ar fi o solutie sa sterg din jocuri, filme sa las memoria mai libera dar nu e multa ocupata nici macar un sfert.Calculatorul merge bine cand il pornesc dar dupa ceva timp mai ales cand nu mai stau la el merge asa de greu incat sa ii dau restar. Ce solutie exista? Apropo el are 2 ani nu e chiar vechi.

8 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Ideal ar fi ca in partita cu windows-ul sa ai spatiu (cel putin 2 G.) Iti recomand sa-ti defragmentezi fiecare partitie in parte odata la trei zile.

| costyvas a răspuns:

1. incearca sa reduci nr de aplicatii din StartUP(intri acolo prin RUN-> msconfig
2. inceraca sa eliberezi registri(un program de curatat registri, nu prea conteaza care, dar unul cel putin crack'uit ca sa poti sa faci si back-up la registri)
3. daca ai mai putin 2Gb RAM, incearca sa iti pui din capacitatea HDD-ului ca Virtual Memory happy - Click Dr. mycomputer -> propertys ->advanced ->Performance ->Advanced ->Virtual Memory

| VoiceWithin a răspuns:

Pai sa iti reformatezi pc-ul ca 1 data pe an trebuie sa il reformatezi si v-a merge ca unul nou, asa mi-s-a intamplat mie..., sper ca te-am ajutat tonguebig grin

| CiRiNeL a răspuns:

Incerca sa il cureti de praf...si la mine face la fel cand se depune praf pe componente... apoi ar fi indicat sa il si formatezi. Daca e pc ii desfaci carcasa si il cureti foarte usor cu o periuta si un feon, daca e laptop te sfatuiesc sa il duci la service pentru curatat

| andy_3925 a răspuns:

Mai mult ca sigur te-ai ales cu vreun virus. Formateaza windows-ul.Ai sa vezi ca dupa merge super bine.Mai mult ca sigur te-ai ales cu vreun virus.Sa stergi muzica si filmele nu e o solutie, mai ales daca spui ca nici macar un sfert de memorie nu e ocupata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Defragmenteaza hdd-u

| NimeniAltu_9511 a răspuns:

Formateazal si iti mere super bine dupa aia